MOBİL UYGULAMA &
GELİŞTİRME

Mobil Uygulama Geliştirme

Native uygulama geliştirmek, en temel ifadesiyle, mobil cihazların tüm kapasitelerini kullanabilmek demektir. Bu da tasarlanan kullanıcı deneyiminden taviz verilmemesi ve geliştirilen mobil ürünün ölçeği büyütülerek gerçek bir iş alanına dönüştürülebilmesi anlamına geliyor. Bu bakış açısıyla bizler CAP olarak tamamen performans ve temiz kod anlayışına odaklanıyor ve iOS için Swift; Android için Kotlin uygulamalarını kullanıyoruz.

Web Geliştirme

Web bileşenleri, tam destekli mobil ürünlerinin temel parçalarıdır. Ekibimiz; Web Yöneticileri, İçerik Yönetim Sistemleri ya da küçük CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) programlarının kurulumunda profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Backend Hizmetleri

Tam destekli mobil ürünlerin oluşturulmasına odaklanıp, ürün ekibine destek olacak donanım ve deneyime sahip backend ve web geliştiricileri istihdam ederek adım attığımız bu sektörde emeklerimizin karşılığını fazlasıyla alıyoruz. Şimdi ise front-end back-end tasarımdan ürün yönetimine dek ürününüzün tüm bileşenlerini kapsayan çalışmalar yürüten kurum içi ekiplerimizle faaliyet gösteriyoruz. Çalışmalarımızın yarattığı farkı Projelerin teslim süresi ve bütçelerinde tecrübe ettiğinizde anlayacağınıza garanti veriyoruz.

UX ve UI Tasarımı

CAP olarak öncelikle kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını anlamak üzere tabloya onların gözünden bakıyor; ardından da farklılaşan, spesifik ihtiyaçlarını çözüme kavuşturan ürünler tasarlıyoruz. UX ve UI tasarım sürecimizde yaratmak istediğimiz kullanıcı deneyimlerinin anlaşılmasından şablonların oluşturulmasına, prototiplerin oluşturulmasından dikkat çekici bir ara yüzün geliştirilmesine kadar sürecin tüm aşamalarında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Ürün Testleri ve Kalite Güvence

Yazılım geliştirme alanında az da olsa herhangi bir deneyime sahip olan herkes, hataların (bug) kodun bir parçası olduğunu ve dolayısıyla, test etme ve hata ayıklama çalışmalarının, yazılım geliştirme sürecinin olmazsa olmazı olduğunu bilir. Bu bakış açısıyla başladığımız tüm projelerde, ortaya çıkardığımız ürünlerin problemsiz olduğundan emin olmak için sürecin belli bir miktarını testlere ayırıyoruz. Böylece test ekibimizle beraber, üretim sürecinin başlangıcından son aşamasına kadar tüm aşamalarda hataları (bug) tespit ediyor, sorunları görüntülüyor ve ürünün bir bütün olarak planlanmasını sağlıyoruz.

Ürün Tanımı ve Stratejisi

Biz kendimizi kısaca, mobil ürünlerin kurgulanması, piyasaya sürülmesi ve geliştirilmesi gibi konularda yılların deneyimiyle uzmanlaşan ve bu uzmanlığı iş ortaklarımızla buluşturan bir grup stratejist, UX tasarımcısı, kodlayıcı ve ürün yöneticisi olarak tanımlıyoruz. Her zaman için ürününüzün kullanıcıda yaratması gereken değeri artırmaya ve kullanılabilir en küçük ürün yaklaşımıyla (MVP) olası riskleri azaltmaya odaklanıyoruz. Tüm bu süreçlerde olabildiğince yalın yöntemlerle çalışıyor ve tahminler yerine gerçek verilerle hareket ediyoruz.
Menü